Gelecek Vizyonlar Dergisi - Future Visions Journal
           
Anasayfa  |  Künye   |  Haberler  |  İletişim  

Hızlı Erişim


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Creative Commons Lisansı
Bu eser Creative Commons Atıf 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.

Hakkımızda


Gelecek Vizyonlar Dergisi (GVD), yılda dört kez olmak üzere bilimsel çalışmalardan üretilmiş ve kör hakemlik sistemine göre değerlendirilmiş makalelerin yayınlandığı açık erişimli ve çok disiplinli bir dergidir. Sosyal, Fen, Mühendislik, Matematik, Filoloji ve Eğitim Bilimleri alanında bilimsel süreçlere uygun olarak üretilmiş, daha önce herhangi bir yerde yayınlanmamış, özgün değeri olan bütün makaleler dergide yayınlanmak için değerlendirme sürecine kabul edilmektedir.

Derginin yayın dili Türkçe ve İngilizcedir. Türkçe makalelerden İngilizce kısa özete ek olarak araştırmanın problem durumunu, yöntemini, bulgularını ve sonuçlarını genel hatları ile açıklayan, en az 600 kelimeden oluşan geniş özet istenmektedir.

Derginin yayın prensibi olarak, sisteme yüklenen makale yazarına, en geç beş gün içerisinde çalışmasının değerlendirmeye alınıp alınmadığına ilişkin dönüt verilmesi ve hakem değerlendirme sürecinin en geç üç ay içerisinde tamamlanacağı taahhüt edilmektedir.

 Dergide makalelerin yayınlanması sürecinde makale sahiplerinden ve yayımlandıktan sonra ilgili makalelere erişmek isteyenlerden herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

Telif Hakları

Gelecek Vizyonlar Dergisi - Future Visions Journal kapsamında yapılan tüm yayınlar yazarlar tarafından paylaşma ve çoğaltma hakkına sahiptir. Dergimizdeki çalışmalar Creative Commons Atıf 4.0 Uluslararası Lisansı altındadır. Detaylı bilgi için Creative Commons Atıf 4.0 Uluslararası Lisansına bakılabilir.

Açık Erişim Politikası

Dergimizde yayımlanan çalışmalar kamu kullanımına açık olup serbestçe, izin almaksızın okunabilir, kaynak gösterilmesi şartıyla indirilebilir, dağıtılabilir, atıf yapılabilir ve kullanılabilir.

Dergimize erişim ücretsizdir. Dergimiz Budapeşte Açık Erişim Politikasını uygulamaktadır. Budapeşte Açık Erişim Girişimi'ne http://www.budapestopenac cessinitiative.org/boai-10-tra nslations/turkish-translation adresinden ulaşılabilir. Yayınların içeriğinden doğacak sorumluluk yazarlarına aittir.


Gelişmiş Arama


Duyurular

    YENİ SAYI 2021 EYLÜL SAYISI YAYINDA

    Dergimizin yeni sayısı (Eylül Sayısı) yayınlanmıştır. 

    Açık erişim ve kör hakemlik sistemi ile bilimsel yayın yapan Gelecek Vizyonlar Dergisinin 2021 Eylül Sayısı beş makale ile yayınlanmıştır. Yeni sayılar için makale kabulü devam etmektedir.Adres : Prof. Dr. Adem SEZER Uşak Üniversitesi 1 Eylül Kampüsü İzmir Yolu 8. Km, Bir Eylül Kampüsü Merkez/UŞAK - 64200
Telefon :0276 221 21 30 Faks :
Eposta :info@futurevisionsjournal.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri