Gelecek Vizyonlar Dergisi - Future Visions Journal
           
Anasayfa  |  Künye   |  Haberler  |  İletişim  

Hızlı Erişim


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Creative Commons Lisansı
Bu eser Creative Commons Atıf 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.

Gelecek Vizyonlar Dergisi Haziran 2020

Saygıdeğer Bilim İnsanları
Farklı disiplinlerde araştırma yapan bilim insanlarının akademik araştırmalarını yayınlamayı amaçlayan Gelecek Vizyonlar Dergisi (Future Visions Journal) olarak üçüncü yılına girmenin heyecanını yaşamaktayız. Gelecek Vizyonlar Dergisi (Future Visions Journal) 2017 yılından günümüze disiplinler arası, elektronik ortamda yayımlanan, açık erişimli ve hakemli bir dergi olup mart, haziran, eylül ve aralık aylarında olmak üzere yılda dört sayı ile okuyucularıyla buluşmaktadır.
Dergimizin bu sayısında beş değerli makale hakem sürecinden geçerek yayınlanma aşamasına getirilmiştir. Sayının ilk makalesi yazarlar aile danışmanlığına yaşantısal/insancıl terapiden genel bir bakış açısının ortaya koydukları derleme türünde bir yazıdır. İkinci makale ise Türkçe Eğitimi alanında, Ortaokul öğrencilerinin kalıp sözleri tanıma düzeylerini ortaya çıkaran tarama modelinde kurgulanmış, uygulama araştırmasıdır. Bir diğer çalışmada oldukça farklı ve özgün bir çalışma konusu olarak radyasyon ve radyoaktivite terimine ilişkin bireylerin algılarını tespit etmeye çalışmış; betimsel bir araştırma biçiminde tasarlanmıştır. Sonraki çalışma ise, bir sosyal bilim olarak tarih alanında Norman ve Selçuklu devlet ve toplulukları ekseninde Bizans İmparatorluğunu oldukça derinlikli bir analiz ile ele alan derleme türünde bir inceleme makalesidir. Sayının son makalesinde yazarlar, okul öncesi çocuklarının kişilerarası problem çözme becerileri ölçeğinin Türkçe’ye uyarlamasını amaçlamıştır. Ebeveynlerin çocuklarının problem çözme beceri düzeylerini anlamada faydalı bir ölçme aracı olma özelliği taşıyan ölçeğin okul öncesi eğitimine katkı sağlayacağı düşünülmektedir. Kısaca, üç eğitim, bir sağlık ve bir sosyal bilim alanından beş makalenin yayınlandığı sayının okuyucularımıza faydalı olmasını diliyoruz.
Dergimiz yayın hayatına başladığı günden itibaren nitelikli yayınlar ile bilim dünyasına katkı sağlamayı amaçlamakta ve bu amaçla titizlikle çalışmaktadır. 2020 yılı Haziran sayısının yayın aşamasında emeği geçen editörlere, hakemlere, yayın kurulundaki değerli bilim insanlarına ve yazarlara katkılarından dolayı teşekkür ederim.


YENİ SAYI CİLT:4 SAYI:2 YAYINDA

Saygıdeğer Bilim İnsanları Farklı disiplinlerde araştırma yapan bilim insanlarının akademik araştırmalarını yayınlamayı amaçlayan Gelecek Vizyonlar Dergisi (Future Visions Journal) olarak üçüncü yılına girmenin heyecanını yaşamaktayız. Gelecek Vizyonlar Dergisi (Future Visions Journal) 2017 yılından günümüze disiplinler arası, elektronik ortamda yayımlanan, açık erişimli ve hakemli bir dergi olup mart, haziran, eylül ve aralık aylarında olmak üzere yılda dört sayı ile okuyucularıyla buluşmaktadır. Bu sayımızda da farklı disiplinlerden beş farklı alan katkı sağlayan makalelerin geldiği görülmektedir. Dergimiz yayın hayatına başladığı günden itibaren nitelikli yayınlar ile bilim dünyasına katkı sağlamayı amaçlamakta ve bu amaçla titizlikle çalışmaktadır. 2020 yılı Haziran sayısının yayın aşamasında emeği geçen editörlere, hakemlere, yayın kurulundaki değerli bilim insanlarına ve yazarlara katkılarından dolayı teşekkür ederiz.Haberlerin Tamamı

Gelişmiş Arama


Duyurular

    YENİ SAYI CİLT:4 SAYI:2 YAYINDA

    Dergimizin yeni sayısı (Cilt:4 Sayı:2) yayınlanmıştır. 

    Açık erişim ve kör hakemlik sistemi ile bilimsel yayın yapan Gelecek Vizyonlar Dergisinin 2020 Haziran sayısı (Cilt:4, Sayı:2) beş makale ile yayınlanmıştır. Bu sayıda makalesi yayınlanan bilim insanlarını tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz. Gelecek sayılar için makale kabulü devam etmektedir.Adres : Prof. Dr. Adem SEZER Uşak Üniversitesi 1 Eylül Kampüsü İzmir Yolu 8. Km, Bir Eylül Kampüsü Merkez/UŞAK - 64200
Telefon :0276 221 21 30 Faks :
Eposta :info@futurevisionsjournal.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri